Znajdź najlepszą ofertę ubezpieczenia OC i AC

Sprawdź ceny i nie przepłacaj!

Wolę porozmawiać :
+48 519 902 560

Ochrona Assistance

Czym jest assistance?

Usługa assistance to forma ubezpieczenia, ale działająca usługowo. Nie jest to ubezpieczenie finansowe. W razie zdarzenia ubezpieczony nie otrzyma pieniędzy. To ubezpieczenie, które działa w zupełnie inny sposób. W razie zdarzenia, ubezpieczony może tutaj liczyć na wsparcie i konkretne działanie podjęte przez ubezpieczyciela. O ile ważna jest pomoc finansowa, o tyle wsparcie w zakresie konkretnych usług również bywa niezwykle pomocne. Niejednokrotnie, jest ono nawet ważniejsze. Dlatego też decydując się na ubezpieczenie komunikacyjne, warto zapoznać się z oferowanym zakresem ubezpieczenia assistance i wybrać to, które będzie największe. To gwarancja kompleksowego zabezpieczenia i zyskania pełnej ochrony w różnych sytuacjach.

Jakie świadczenia można zyskać w ramach assistance?

Ubezpieczenie assistance to szeroki zakres usług i wsparcia udzielanego kierowcom. Najważniejszym jednak jego aspektem jest to, że reakcja podejmowana jest natychmiast, a działanie odbywa się nawet na miejscu zdarzenia. Można więc liczyć na przyjazd lawety, która zabierze niesprawne auto z drogi. Można liczyć na przybycie mechaników, jeżeli usterka nie jest duża. W ramach assisatance można liczyć na wymianę koła w samochodzie w razie przebitej opony. Na tym jednak nie koniec. Bardzo często do zdarzenia dochodzi daleko od celu podróży. Jeżeli jest to mniej więcej w połowie drogi lub podróż w jedną lub drugą stronę jest z jakiegoś powodu niemożliwa, assistance gwarantuje również nocleg dla pasażerów samochodu w najbliższej okolicy od miejsca zdarzenia. To jest bardzo ważne działanie, ponieważ poza zarezerwowaniem noclegu, firma go również opłaca, co jest niezwykle istotne. Ponadto, w sytuacji gdy jest to długa podróż, w ramach assistance można uzyskać transport, który dowiezie do miejsca docelowego lub zawiezie w kierunku powrotnym do domu. Każde z tych rozwiązań jest niezwykle istotne i ważne. Każde z tych rozwiązań ma kolosalne znaczenie.

Na co zwrócić uwagę wybierając assistance?

Przede wszystkim należy sprawdzić jego zakres i to pod dwoma względami. Z jednej strony, należy sprawdzić, czy jest to przedmiotowo ten zakres, który znajduje się w kręgu zainteresowania klienta, czyli czy jest na przykład holowanie, wymiana opon, szyb. Jeżeli tak, to należy sprawdzić obowiązujące limity. Do ilu kilometrów przysługuje holowanie, ile razy w ciągu roku można liczyć na interwencję, ile noclegów w podróży zapewni ubezpieczyciel w razie zdarzenia objętego ochroną. Te wszystkie kwestie są niezwykle istotne i należy się im koniecznie przyjrzeć. To powinno stanowić podstawę do dokonania właściwego wyboru.

Ubezpieczenie assistance to dodatek do ubezpieczenia komunikacyjnego. Jednak jest to niezwykle ważny dodatek, który ma kolosalne znaczenie.